Porady dotyczące ogrodnictwa ekologicznego na każdą porę roku

0
ogród

Sadzenie nasion w ziemi, praca i oczekiwanie na ich wzrost może wydawać się zabawne, ale może to być bardzo satysfakcjonujące hobby lub kariera. Inna sprawa, że gdy już wiesz, co robisz, nie jest to takie złe. Poniższe wskazówki mogą pomóc w rozpoczęciu pracy.

Aby ułatwić wykonywanie pomiarów w ogrodzie, należy wziąć jedno z narzędzi ogrodniczych o długich rączkach, np. łopatę, i zaznaczyć na jej rączce miejsce za pomocą taśmy mierniczej. Używając trwałego markera, zaznacz na uchwycie stopy i cale, a gdy podczas strugania trzeba będzie pokonać określoną odległość, miej pod ręką poręczne urządzenie pomiarowe.

Dobrą wskazówką, co sadzić w ogrodzie, jest sadzenie roślin o wysokiej wartości. Wartość jest pojęciem subiektywnym, ale należy sadzić rośliny, których zakup jest najdroższy, o ile są one odpowiednie dla danego klimatu. Nie trzeba przeznaczać na nie całego ogrodu, ale jeśli przeznaczy się na nie pewien obszar, można zaoszczędzić pieniądze w nadchodzącym sezonie, gdy ceny niektórych roślin będą bardzo wysokie.

Wykorzystaj wiadra i beczki na deszczówkę wokół domu. Zebraną wodę deszczową można później wykorzystać w ogrodzie do uprawy zdrowszych roślin, oszczędzając przy tym naszą planetę. Ta metoda pozwala także zmniejszyć rachunki za wodę, ponieważ nie można płacić za korzystanie z wody spływającej z dachu!

Kluczem do każdej pracy w ogrodzie jest użycie odpowiednich narzędzi. Łopata jest niezbędna, ale są też inne narzędzia, które najlepiej pasują do wielkości ogrodu. W przypadku mniejszych ogrodów najlepiej sprawdzają się narzędzia o krótkich rączkach, natomiast w większych ogrodach lepiej sprawdzają się motyki i szpadle o dłuższych rączkach. Upewnij się, że narzędzia mają ostre krawędzie, co ułatwia pracę.

Stary wózek może pomóc zaoszczędzić czas i kręgosłup. Zamiast ciągle szukać narzędzi ogrodniczych w ogrodzie, weź stary wózek dziecięcy. Stary wózek sprawdza się równie dobrze jako wózek ogrodowy, a często można go dostać za darmo lub bardzo tanio, jeśli jest używany.

Choć praca w słońcu i brudzie wydaje się wystarczająco ekscytująca, teraz, gdy wiesz, jak robić to prawidłowo, powinieneś czuć się lepiej. Teraz możesz wykorzystać nowo zdobytą wiedzę do uprawy i utrzymania zdrowszego, obfitego ogrodu roślin i plonów dla siebie lub swojej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *