Dzięki tym wskazówkom stworzysz wspaniały ogród!

0
ogród

Uprawianie własnego ogrodu ekologicznego może być świetnym sposobem na dostarczenie do domu czystych, zdrowych produktów, a jednocześnie zapewnić sobie relaksujące, odstresowujące hobby. Jeśli brzmi to świetnie, ale nie jesteś pewien, od czego zacząć, nie martw się. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak stworzyć swój własny ogród!

W miejscach nasłonecznionych należy stosować byliny okrywowe. Byliny okrywowe mogą być stosowane jako alternatywa dla trawy w miejscach, gdzie ruch pieszy jest minimalny, lub w miejscach, gdzie trawa jest trudna do utrzymania, np. na zboczu. Przydadzą się także pomiędzy większymi bylinami, ponieważ pomagają ograniczyć zachwaszczenie oraz utrzymują glebę w stanie wilgotnym i chłodnym. Wśród bylin okrywowych dobrze sprawdzają się tymianek płożący, ajuga, różne rozchodniki, alyssum i armeria.

Ze starych glinianych doniczek zrób poręczny dozownik na sznurek. Aby mieć zawsze gotowy do użycia sznurek ogrodniczy, weź starą glinianą doniczkę i umieść ją w ogrodzie w miejscu, w którym ma się znajdować dozownik na sznurek. Następnie umieść w niej kłębek sznurka i odwróć drugą glinianą doniczkę do góry dnem. Przewlecz sznurek przez otwór odpływowy w odwróconej doniczce i umieść ją na dolnej doniczce. Masz teraz poręczny dozownik!

Aby zniechęcić szkodniki ogrodowe, takie jak gryzonie, do zjadania pięknych kwiatów wieloletnich i smacznych warzyw, należy wyszczotkować psa lub kota i umieścić kawałki nagromadzonej sierści u podstawy roślin, którym przeszkadzają. Gryzonie ogrodowe, takie jak krety, susły, króliki i wiewiórki, wyczuwają zapach drapieżnika i chociaż Twój mały Yorkie nie wygląda na zagrożenie, wystarczy jego zapach, aby odstraszyć ogrodowych rozrabiaków. Nie masz psa ani kota do wyszczotkowania? Zgłoś się na ochotnika do szczotkowania zwierząt sąsiada w ramach akcji!

Bezpiecznym i ekologicznym sposobem na regulację pH wody są produkty znajdujące się w lodówce. Możesz użyć soku z cytryny lub octu jabłkowego, aby obniżyć pH (kilka kropel na raz) lub użyć sody oczyszczonej, aby podnieść pH (szczypta na raz, sprawdzając po każdej regulacji).

Załóż swój przydomowy ogródek ekologiczny już dziś, a wkrótce będziesz mieć mnóstwo pysznych, świeżych produktów i satysfakcję, że pochodzą one z roślin, które wyhodowałeś własnymi rękami. Nie zwlekaj, wykorzystaj zdobyte informacje, aby rozpocząć budowę własnego ogrodu ekologicznego w domu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *