Wskazówki dotyczące uprawy roślin w sposób ekologiczny

0
ogród

Wiele osób ma w swoich domach ogrody. Niektóre z nich są kwiatowe, z kwiatami do dekoracji, a inne spożywcze, z owocami i warzywami uprawianymi w celach konsumpcyjnych. Uprawa ogrodu we własnym domu jest prosta, a wskazówki ogrodnicze przedstawione w tym artykule pomogą Ci zacząć.

Wybieraj byliny, do których ślimaki nie są przyciągane. Ślimaki mogą zdziesiątkować roślinę w ciągu jednej nocy. Ślimaki dobrze się bawią, niszcząc byliny, które są młode i mają delikatne, gładkie i cienkie liście. Byliny o włochatych, twardych liściach, a także te o nieprzyjemnym smaku nie są apetyczne dla ślimaków. Przykłady takich odpornych na ślimaki odmian roślin to między innymi achillea, euforbia i ciemiernik.

Planując przydomowy ogród, pamiętaj, aby wybrać rośliny, których zakup w lokalnym sklepie spożywczym jest zazwyczaj kosztowny. W ten sposób można zaoszczędzić sporo pieniędzy, czasem nawet pięćdziesiąt dolarów lub więcej miesięcznie, w zależności od rodzaju uprawy. Ponadto można mieć gwarancję, że warzywa będą najświeższe z dostępnych!

Dzieląc lub przenosząc roślinę, należy pamiętać, aby korzenie były chłodne i wilgotne. Korzenie są najbardziej delikatną częścią rośliny i są bardzo wrażliwe na światło i ciepło. Jeśli nie zamierzasz od razu przenosić rośliny, przykryj korzenie ciemną plastikową torbą.

Jeśli masz wiele roślin doniczkowych, nie podlewaj ich wszystkich tak samo. Niektóre rośliny dobrze radzą sobie z dużą ilością wody, podczas gdy inne wolą bardziej suchą glebę. Nadmierne podlewanie może wyrządzić roślinie tyle samo szkód, co podlewanie niedostateczne. Dlatego należy zwracać uwagę na rodzaje roślin w doniczkach i odpowiednio je podlewać.

Przed użyciem środków chemicznych w ogrodzie zawsze czytaj etykietę produktu i przechowuj je w bezpiecznym miejscu, niedostępnym dla dzieci i zwierząt domowych. Środki chemiczne stosowane w ogrodzie, takie jak pestycydy i nawozy, mogą być bardzo toksyczne dla ludzi, dlatego należy pamiętać o wszelkich dodatkowych środkach ostrożności, które należy podjąć podczas ich stosowania, przechowywania i utylizacji.

Należy zwracać uwagę na podlewanie róż. Do czasu zapuszczenia korzeni róże powinny być dobrze podlewane, a potem będą potrzebowały podlewania tylko w okresach suszy. Podlewać należy z pojemnika, a nie z węża, lejąc wodę ściśle do ziemi. Polewanie liści wodą może prowadzić do powstania pleśni, jeśli nie ma wystarczającej ilości słońca, aby wysuszyć je przed zapadnięciem zmroku.

Jak wspomniano wcześniej, wiele osób ma przydomowe ogrody. Niektóre ogrody są kwiatowe, a inne spożywcze. Korzystając z porad zawartych w tym artykule, możesz z łatwością wyhodować ogród w swoim domu. Wkrótce będziesz mógł czuć zapach świeżych kwiatów i jeść świeże owoce i warzywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *