Rzeczy, które musisz wiedzieć, jeśli zamierzasz zająć się ogrodnictwem ekologicznym

0
ogród

Chcesz uprawiać swój własny ogród ekologiczny, ale nie wiesz, jak najlepiej się do tego zabrać? Nie martw się, oto kilka wspaniałych porad dotyczących ogrodnictwa ekologicznego! Ten zbiór wskazówek powinien dostarczyć Ci praktycznych porad, które można wykorzystać w wielu sytuacjach.

Aby czerpać jak najwięcej przyjemności z ogrodu, należy sadzić w nim różne rośliny. Te same stare rośliny staną się pełne i nudne, a Ty z nudów możesz zaniedbać swój ogród. Sadząc różnorodne rośliny, zapewnisz sobie zainteresowanie ogrodem, a dodatkowo będzie on o wiele ładniejszy.

Aby oszczędzać energię, koszty i zasoby, nie należy sadzić w ogrodzie więcej roślin niż jest się w stanie wykorzystać. Jeśli nie zamierzasz sprzedawać swoich plonów na targu, sadzenie większej ilości roślin niż możesz wykorzystać skończy się tylko marnowaniem zasobów i miejsca w ogrodzie. Jeśli masz więcej miejsca, zastanów się nad zasadzeniem różnych roślin.

Jeśli masz miejsce, rozważ założenie w ogrodzie podniesionej grządki. Podwyższone grządki zapobiegają zagęszczaniu gleby przez ludzi, którzy po niej stąpają. Podwyższone grządki zapewniają także roślinom lepszy drenaż, dzięki czemu korzenie mogą lepiej oddychać. Kolejną zaletą jest możliwość lepszej kontroli jakości gleby na podwyższonej grządce.

Zainstaluj system zraszaczy do podlewania ogrodu. Znalezienie czasu na codzienne podlewanie roślin może być trudne, zwłaszcza jeśli pracujesz poza domem. Właściwe nawodnienie ma zasadnicze znaczenie dla powodzenia ogrodu, dlatego zainstalowanie prostego systemu zraszaczy może zaoszczędzić czas i energię.

Przeciągnij paznokciami po kostce mydła, aby uszczelnić ich spodnią część. Zapobiegnie to wnikaniu pod nie brudu podczas pracy w ogrodzie. Po zakończeniu pracy w ogrodzie można oczyścić paznokcie szczoteczką do paznokci, aby usunąć z nich mydło.

Wokół rabat kwiatowych należy umieścić szczypiorek, ponieważ jest on naturalnym środkiem odstraszającym owady. Muchy, mszyce i inne szkodniki można łatwo odstraszyć za pomocą prostych ziół, takich jak szczypiorek. Szczypiorek można wyhodować lub kupić w każdym sklepie spożywczym. Umieść sporą ilość szczypiorku wokół róż, a zobaczysz, że robaki pozostaną na uboczu.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym ogrodnikiem, masz teraz kilka pomysłów, które możesz zastosować w swoim ogrodzie. Niewiele rzeczy w życiu jest bardziej satysfakcjonujących niż praca na roli, a jeszcze bardziej satysfakcjonujące jest, gdy można to robić w sposób naturalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *