Jak odnieść sukces we własnym ogrodzie ekologicznym

0
ogród

Ogrodnictwo jest jednym z najbardziej satysfakcjonujących i relaksujących hobby, na jakie można poświęcić swój czas. Aby robić to dobrze i tanio, potrzebujesz najlepszych rad. Czytaj dalej, aby uzyskać pomocne rady i wskazówki, jak w pełni wykorzystać swoje wysiłki.

Aby zaoszczędzić energię, koszty i zasoby, nie należy sadzić w ogrodzie więcej roślin, niż jest się w stanie wykorzystać. Jeśli nie planujesz sprzedawać swoich plonów na targu, sadzenie większej ilości roślin niż można wykorzystać skończy się tylko marnowaniem zasobów i miejsca w ogrodzie. Jeśli dysponujesz wolnym miejscem, warto rozważyć zasadzenie różnych roślin.

Jeśli mieszkasz na obszarze, gdzie gleba jest gliniasta, przed rozpoczęciem kopania ogrodu posyp łopatę lub kielnię mąką lub woskiem samochodowym. Zapobiegnie to przywieraniu ziemi do ostrza łopaty, co znacznie ułatwi pracę. Wydłuża to także żywotność łopaty, ponieważ zapobiega rdzewieniu.

Jeśli masz ogródek warzywny i planujesz spożywać warzywa, powinieneś co tydzień dokładnie je przeglądać. Szukaj robaków i insektów oraz śladów chorób i uszkodzeń. Nie należy jeść warzyw, które nie wyglądają na zdrowe. Przed przyrządzeniem warzyw należy je dokładnie umyć.

Ogrodnicy w chłodniejszym klimacie, którzy chcą nieco wcześniej rozpocząć uprawę roślin w ogrodzie, mogą wykorzystać plastikowe dzbanki po mleku jako miniszklarnie. Odetnij dno dzbanka i umieść go nad rośliną, wciskając dzbanek w ziemię na tyle, aby pozostał na swoim miejscu. W słoneczne, ale nadal nieco chłodne dni zdejmij pokrywkę z dzbanka na mleko, aby umożliwić cyrkulację powietrza, a na noc załóż ją ponownie, aby utrzymać ciepło. Gdy dni są nieco cieplejsze, zdejmuj nakrętkę z dzbanka w ciągu dnia, zastępując ją tylko na noc, i powoli pozwól roślinie zaaklimatyzować się do pogody.

Najlepszym sposobem na założenie ogrodu są pierwsze zasady: nasiona. Zakładając ogród, najbardziej przyjazne dla środowiska jest używanie nasion. W większości szkółek używa się dużo plastiku, który nie podlega recyklingowi. Jeśli chcesz kupić rośliny, znajdź szkółkę, która stosuje metody ekologiczne, lub wyhoduj rośliny z nasion.

Oto kilka sposobów na to, by ogrodnictwo stało się przyjemniejsze i bardziej wydajne. Ogród jest jednym z najpiękniejszych dodatków do każdego otoczenia. Daje także jego właścicielowi możliwość zredukowania stresu, zapomnienia o trudach życia, a jednocześnie daje poczucie dumy i spełnienia. A więc do dzieła i ciesz się tym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *