Jak zachęcić dzieci do pracy w ogrodzie

0
ogród

Po raz pierwszy stawiając krok w cudownej i zielonej krainie ogrodnictwa ekologicznego, możesz czuć się nieco onieśmielony, ale pamiętając o poniższych wskazówkach, wkrótce przekonasz się, że uprawianie roślin ekologicznych jest równie trudne, jak w przypadku najlepszych ogrodników w tej dziedzinie.

Aby pozbyć się osadów z soli, użyj mieszaniny octu, alkoholu i wody. Jeśli masz problem z odkładaniem się soli na glinianych doniczkach, zmieszaj w butelce z rozpylaczem równe części białego octu, alkoholu i wody. Spryskaj osady, a z łatwością je zmyjesz. Upewnij się, że przed użyciem doniczki dokładnie wyschną.

Aby uniknąć utopienia roślin, należy w miarę możliwości śledzić prognozy pogody. Jeśli spodziewany jest deszcz, nie ma potrzeby podlewania ogrodu. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za wodę i uniknąć nadmiernego podlewania roślin. Jeśli spodziewana jest susza i upał, należy odpowiednio podlewać rośliny.

Oszczędzaj pieniądze, susząc nasiona roślin jednorocznych, aby zasadzić je w przyszłym roku. Petunie, cynie i niecierpki to tylko niektóre z kwiatów, z których łatwo jest wydobyć i zachować nasiona. W przypadku niektórych kwiatów trzeba wydobyć strąk z nasionami i poczekać, aż się rozdzieli. W przypadku innych kwiatów, takich jak nagietek, trzeba samodzielnie otworzyć kwiat i wydobyć z niego nasiona. Po wydobyciu nasion należy pozostawić je do wyschnięcia na co najmniej tydzień. Umieść je w słoiku z gumową uszczelką i dodaj woreczki z żelem krzemionkowym, aby nie wchłaniały wilgoci. Przechowuj je w chłodnym i suchym miejscu do czasu, gdy będziesz gotowy do zasadzenia ich w przyszłym roku.

Co tydzień sadzić nową, inną roślinę jadalną. Codzienne jedzenie pomidorów lub kukurydzy może się szybko znudzić, ale jeśli zasadzi się różne odmiany, ten problem nigdy się nie pojawi. W ogrodzie można zasadzić wiele różnych roślin jadalnych, a jeśli dojrzeją one w tym samym czasie, różnorodność sprawi, że praca w ogrodzie będzie przyjemniejsza i bardziej zabawna.

Wykorzystaj swoje narzędzie ogrodnicze z długimi rękami jako narzędzie do mierzenia. Możesz kupić taśmę mierniczą i zaznaczyć jednostki czarnym, permanentnym markerem. Świetnie sprawdza się to w przypadku narzędzi z drewnianymi uchwytami. Gdy musisz rozstawić rośliny w określonej odległości, możesz użyć domowej miarki do zmierzenia odległości.

Tak więc po przeczytaniu i zastosowaniu powyższych wskazówek powinieneś poczuć się nieco swobodniej w krainie ogrodnictwa ekologicznego. Masz narzędzia i nadszedł czas, aby z nich skorzystać. Powinieneś czuć się podekscytowany i gotowy do rozpoczęcia przygody z ogrodnictwem ekologicznym, aby uprawiać zdrowsze produkty ekologiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *