Pomysły na ekologiczną uprawę ogrodu

0
ogród

Nauka o organicznym ogrodnictwie może być bardzo onieśmielająca, ale tak jak w przypadku innych rzeczy, może być również bardzo łatwo zbadana i nauczona. Teraz, gdy znalazłeś tę listę wskazówek, miejmy nadzieję, że możesz uzyskać nieco więcej informacji na temat ekologicznego ogrodnictwa, abyś mógł udoskonalić swoje metody i stać się wspaniałym ogrodnikiem.

Przed zasadzeniem czegokolwiek należy jak najlepiej oczyścić teren, na którym planuje się zasadzić kwiaty lub inne delikatne rośliny. Usuń wszystkie chwasty i trawę, jeśli uważasz to za konieczne. Kwiaty nie powinny mieć żadnych konkurentów do składników odżywczych, których potrzebują podczas wzrostu.

Rośliny najlepiej uprawiać w ich rodzimym środowisku. Na przykład winogrona wymagają suchego i gorącego środowiska, aby zmaksymalizować ich wzrost, a jednocześnie zminimalizować ilość niebezpiecznych dla nich mikroorganizmów. Uprawiając rośliny, należy pamiętać o regionie ich pochodzenia; na ogół najlepiej jest rozpoznawać lokalne odmiany gatunków ogrodniczych.

Wybierając miejsce na ogród, nie należy zapominać o słońcu. Ogrody potrzebują słońca. Prawie wszystkie rośliny kwitnące i warzywa najlepiej rosną w pełnym słońcu. Warzywa takie jak pomidory wymagają dużej ilości światła słonecznego i bez niego nie będą rosły. Jeśli nad terenem górują drzewa, należy je przyciąć lub poszukać innego miejsca, ponieważ ogród bez słońca jest skazany na porażkę.

Namocz nasiona przez noc, najlepiej w chłodnym, ciemnym miejscu. Weź 3-4 nasiona, włóż je do małego słoika lub pojemnika i przykryj wodą. W ten sposób nasiona będą dobrze nawodnione i będą mogły rozpocząć wzrost z wyprzedzeniem. W ten sposób nasiona będą miały większą szansę na przetrwanie i zakwitnięcie.

Jeśli chcesz mieć w ogrodzie skrawek zieleni, zamiast trawnika rozważ zasadzenie rośliny okrywowej. Trawniki wymagają dużo wody i konserwacji. Z drugiej strony, rośliny okrywowe zwykle zużywają mniej wody, a niektóre odmiany zniechęcają chwasty do wzrostu. Wiele odmian roślin okrywowych ma kolor zielony porównywalny z trawnikiem. Stosując rośliny okrywowe, można zaoszczędzić czas i pieniądze.

Nie jest tak źle, jak myślisz, prawda? Jak każdy inny temat, zielony świat ogrodnictwa ekologicznego jest rozległy i zawiera mnóstwo informacji na ten temat. Czasami potrzebujesz tylko podpowiedzi, od czego zacząć, aby móc „od razu przejść do działania”. Teraz masz już informacje potrzebne do tego, aby poczuć się pewnie i założyć swój ekologiczny ogród.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *