Pomysły, które warto wypróbować w swoim ogrodzie ekologicznym

0
ogród

Dawno, dawno temu, zanim pojawiły się megamarkety oferujące dwa tysiące różnych rodzajów żywności, ludzie byli całkowicie samowystarczalni i uprawiali własne produkty w celu zdobycia pożywienia. W dzisiejszych czasach ludzie wracają do dawnego ogrodnictwa ekologicznego, czy to dla zdrowia, czy dla zaoszczędzenia pieniędzy. Przeczytaj poniższe wskazówki i dowiedz się, jak możesz stać się wspaniałym ogrodnikiem.

Przy zakładaniu ogrodu warzywnego na przyszły sezon ważne jest, aby niektóre uprawy zmieniać. Na przykład ziemniaki i pomidory powinny być sadzone w innym miejscu, ponieważ są podatne na te same choroby. Aby ogród warzywny był zdrowy i kwitnący, należy dowiedzieć się, które uprawy i dlaczego wymagają zmianowania.

Jeśli chcesz mieć bardziej wydajny ogród, wydłuż sezon wegetacyjny do jesieni, stosując osłony rzędowe. Osłony rzędów utrzymują ciepło, nie dopuszczają mrozu i chronią przed wtargnięciem jeleni. Rośliny uprawiane pod osłonami powinny być jednak w pewnym stopniu odporne na zimno, dlatego najlepiej wybierać warzywa zielone i korzeniowe.

Nie zapomnij o nawożeniu ogrodu! Woda to za mało, aby wyhodować pyszne, zdrowe warzywa. Wybierz nawóz, który najbardziej Ci odpowiada. Niektórzy wolą obornik, a inni nie mogą przestać o nim myśleć. W lokalnym sklepie ogrodniczym dostępnych jest wiele rodzajów nawozów, więc z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Jeśli Twój zielony kciuk zaczyna więdnąć w czasie długich zimowych miesięcy, gdy ogród jest zasypany stopą śniegu, naucz się uprawiać mikro-granulki, aby zapewnić sobie świeże, zdrowe sałatki, dodatki do kanapek i dekoracje przez cały rok. Microgreens wymagają bardzo mało światła słonecznego i są łatwe w uprawie w pomieszczeniach zamkniętych. Niektóre popularne odmiany microgreens to jarmuż, koper, bazylia, szpinak i boćwina.

Kiedy i dlaczego należy przycinać krzewy? Większość krzewów wymaga przycinania w celu zwiększenia kwitnienia. Krzewy liściaste kwitnące wiosną i wcześnie powinny być przycinane zaraz po kwitnieniu. Należy przycinać stare drzewa, aby pobudzić wzrost nowych. Na nowym drewnie pojawią się pąki przyszłorocznych kwiatów. Krzewy kwitnące późnym latem należy przycinać wiosną. Będą one wytwarzać kwiaty na pędach wyrastających bezpośrednio po przycięciu. Krzewy kwitnące zimą wystarczy przyciąć wczesną wiosną, aby usunąć martwe lub chore gałęzie.

Istnieje wiele powodów, dla których warto pójść w kierunku przeciwnym do nowoczesnych technologii i technik uprawy. Niezależnie od tego, jakie są Twoje powody, możesz skorzystać z tych wskazówek dotyczących ogrodnictwa ekologicznego, aby wyhodować najlepsze produkty w swoim życiu. Skoncentruj się na tym, czego się tutaj dowiedziałeś, i wprowadź w życie te taktyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *