Wspaniałe wskazówki dla każdego, kto kocha ogrodnictwo

0
ogród

Zdecydowałeś się zająć ogrodnictwem. Całkiem ekscytujące, prawda? No cóż, z wyjątkiem faktu, że jest tak wiele informacji, że nie masz pojęcia, od czego zacząć! Nie bój się, porady ogrodnicze są tutaj! Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć i zorganizować się tak, abyś mógł odnieść sukces jako ogrodnik.

Aby uniknąć utopienia roślin, należy w miarę możliwości śledzić prognozy pogody. Jeśli spodziewany jest deszcz, nie ma potrzeby podlewania ogrodu. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za wodę i uniknąć nadmiernego podlewania roślin. Jeśli spodziewana jest susza i upały, należy odpowiednio podlewać rośliny.

Jeśli masz wysokie rośliny, podeprzyj je palikami. Zapobiegnie to przewracaniu się wysokich roślin, gdy są obficie kwitnące, co może wyglądać bardzo nieporządnie. Podeprzyj krzewy pnące kratą, aby utrzymać pnącza pod kontrolą i zapobiec ich inwazji na inne rośliny.

Jeśli nie masz możliwości uzyskania mulczu do gleby, użyj mokrych gazet. Wilgotne gazety wokół podstawy roślin pomogą zatrzymać wilgoć w ziemi i ochronią systemy korzeniowe roślin przed ciepłem i słońcem. Gazety ulegają biodegradacji, więc w końcu ulegają rozkładowi i dodają do gleby więcej składników odżywczych.

Ściółkowanie wokół roślin to świetna wskazówka, jak oszczędzać wodę. Możesz użyć kupnej ściółki, ale łatwo jest zrobić własną z tego, co znajdziesz w swoim ogrodzie. Wykorzystaj opadłe liście, szyszki sosnowe, patyki i korę drzew, a następnie rozłóż je wokół roślin na ziemi, aby woda nie wyparowywała tak łatwo po podlaniu.

Jeśli sadzisz rośliny, które wymagają dużej ilości słońca, posadź miniaturowe ogródki tam, gdzie słońce świeci najmocniej. Jeśli masz rośliny, które potrzebują więcej niż sześć godzin światła słonecznego, zgrupuj je na małych działkach na całym podwórku. Jeśli patio lub taras są najbardziej nasłonecznione, posadź rośliny w pojemnikach o odpowiedniej wielkości i ustaw je w najjaśniejszym miejscu, jakie możesz znaleźć.

Aby rośliny rosły szybciej, przed rozpoczęciem sadzenia należy podgrzać glebę w ogrodzie. Większość roślin lubi ciepłą glebę, co pozwala im szybko rosnąć. Jednym z najprostszych sposobów na wstępne ogrzanie gleby jest przykrycie jej czarnym plastikiem, takim jak worki na śmieci lub plandeka.

Czy nie czujesz się lepiej po przeczytaniu tych wszystkich wskazówek? To było dużo informacji do przemyślenia i przeczytania, ale przynajmniej teraz wiesz, co robić i od czego zacząć w swoim ogrodzie. Ponadto, jeśli zapomnisz, zawsze możesz odwołać się do powyższej listy wskazówek. Całkiem wygodne, prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *