Ogrodnictwo będzie proste dzięki tym wskazówkom

0
ogród

Witamy w świecie ogrodnictwa ekologicznego! Jak widzisz, jest to bardzo duży świat, pełen wszelkiego rodzaju nasion, narzędzi i wielu innych rzeczy. Fakt, że ogrodnictwo ekologiczne może być bardzo osobiste, może sprawić, że znalezienie miejsca, w którym można zacząć, wydaje się niemożliwe. Poniższe wskazówki mogą okazać się pomocne.

Pamiętaj o napowietrzaniu gleby. Spulchnienie lub nakłucie gleby zwiększa jej przepuszczalność powietrza i penetrację wody. Napowietrzanie może być tak proste, jak przerzucanie gleby pacą lub, w przypadku trawników, robienie małych otworów w trawie. Można to zrobić za pomocą aeratora, wideł ogrodowych, a nawet chodząc po trawie w butach golfowych z kolcami. W ten sposób tlen dociera do korzeni, co sprzyja zdrowemu wzrostowi nowych roślin.

Projektując ogród na podwórku, warto zacząć od drzewa lub żywopłotu jako kotwicy lub fundamentu konstrukcyjnego ogrodu. Wokół wyższej, centralnej rośliny należy posadzić trawy i byliny, aby nadać jej fakturę, kolor i płynność. Z czasem rośliny te rozrosną się i będą wspaniale wyglądać na tle wyższych drzew lub krzewów.

Aby zapobiec gromadzeniu się brudu pod paznokciami podczas pracy w ogrodzie, przed jej rozpoczęciem użyj kostki mydła. Przesuń paznokcie po kostce mydła, a ono uszczelni spody paznokci, dzięki czemu nie będzie się pod nimi gromadził brud. Po zakończeniu pracy w ogrodzie wystarczy użyć szczoteczki, aby usunąć spod nich mydło, a paznokcie będą nadal lśniąco czyste.

Aby zniechęcić szkodniki ogrodowe, takie jak gryzonie, do zjadania pięknych kwiatów wieloletnich i smacznych warzyw, należy wyszczotkować psa lub kota, a następnie umieścić kawałki nagromadzonej sierści u podstawy roślin, którym przeszkadzają. Gryzonie ogrodowe, takie jak krety, susły, króliki i wiewiórki, wyczuwają zapach drapieżnika i chociaż Twój mały Yorkie nie wygląda na zagrożenie, wystarczy jego zapach, aby odstraszyć ogrodowych rozrabiaków. Nie masz psa lub kota do wyszczotkowania? Zgłoś się na ochotnika do szczotkowania zwierząt sąsiada w ramach akcji!

W świecie ogrodnictwa ekologicznego istnieje wiele technik, które można wykorzystać do uprawy zdrowego ogrodu. W świecie ogrodnictwa ekologicznego każdy znajdzie coś dla siebie, ale to, co sprawdza się w ogrodzie jednej osoby, może nie działać w ogrodzie innej. Mamy nadzieję, że te wskazówki dały Ci punkt wyjścia do stworzenia własnego ogrodu ekologicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *