Sprawdź te cudowne porady na temat kotów w poniższym artykule

0
koty

Wszyscy kochamy nasze koty, ale czasami ich zachowanie nie jest najlepsze. Koty często włóczą się po domu, robiąc to, na co mają ochotę, a to może czasem spowodować szkody w Twoim domu. Jeśli chcesz wiedzieć, jak kontrolować zachowanie swojego kota, przeczytaj ten artykuł.

Jeśli Twój pies i kot są najlepszymi przyjaciółmi, pamiętaj, aby po odpchleniu trzymać ich osobno. Produkty przeciw pchłom Twojego psa są bardzo niebezpieczne dla kotów. Koty, które mają kontakt z produktami przeciw pchłom stosowanymi przez psy, często umierają. Upewnij się, że stosujesz wyłącznie produkty dla kota i wyłącznie produkty dla psa.

Być może wiesz już, że należy chronić kota przed chemikaliami stosowanymi w gospodarstwie domowym, ale czy wiesz, że równie ważna jest ochrona przed lekami? Popularne leki dostępne bez recepty, takie jak ibuprofen, mogą być toksyczne dla Twojego kota, nawet w małych dawkach. Leki należy przechowywać w bezpiecznym miejscu, poza zasięgiem kota.

Zapobiegaj gryzieniu przez kota kabli elektrycznych, spryskując je gorzkim jabłkiem. Jeśli kot lubi gryźć przewody, najlepiej jest je jak najlepiej zakryć. Można to zrobić, wiążąc je w wiązki i chowając w kartonowych rolkach po ręcznikach papierowych. Przedmioty elektroniczne ze smakowicie wyglądającymi, cienkimi przewodami (kontrolery gier wideo, ładowarki do telefonów itp.) powinny być przechowywane w bezpiecznym miejscu, kiedy ich nie używasz.

Jeśli Twój kot zabiera wszystkie ozdoby z choinki, nie walcz z nim. Zacznij zbierać atrakcyjne zabawki dla kotów i nietłukące się ozdoby, aby udekorować choinkę w przyszłym roku. Pamiętaj, aby nie ozdabiać choinki potencjalnie niebezpiecznymi przedmiotami, takimi jak brokaty i girlandy. Pinia stanowi dla kota zagrożenie zadławieniem, a girlandy mogą spowodować uduszenie.

Pierz posłanie kota co najmniej raz w tygodniu, aby usunąć z niego wszystkie bakterie. Nawet jeśli posłanie wygląda na czyste, zazwyczaj zawiera toksyny, które mogą wywołać chorobę u Twojego zwierzęcia. Wymieniaj legowisko co sześć miesięcy, aby zapewnić kotu higieniczne środowisko.

Okresowo zabieraj kota do weterynarza. Wielu właścicieli kotów unika wizyt u weterynarza, ponieważ trudniej jest przygotować kota na wizytę w miejscu, do którego nie chce się udać! Łatwo jest też unikać weterynarza, ponieważ koty wydają się tak samodzielne. Jednak, aby uniknąć problemów, warto zabrać kota do weterynarza.

Jak już wcześniej wspomniano, koty zasadniczo mają własny umysł. Są niewinne w swoich działaniach, ponieważ nie mają złej woli, ale czasami mogą robić rzeczy, które są dla nich nieprzyjemne. Jeśli nie podoba Ci się takie zachowanie, nie musisz go znosić. Skorzystaj z podanych rad i zmień swoje postępowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *