Świetny artykuł, który pomoże ludziom lepiej zrozumieć świat kotów

0
kot

Nowy kot jest bardzo podobny do nowego dziecka. Jedną z najtrudniejszych rzeczy w wychowaniu nowego kociaka jest zapewnienie mu rozrywki, kiedy tylko chce się bawić. Młody kociak nie boi się obudzić Cię, wplątując się w Twoje włosy. Istnieją jednak lepsze sposoby na zapewnienie tym małym kotkom rozrywki.

Jeśli myślisz o kupnie kota, zajrzyj do lokalnego schroniska. Schroniska oferują wspaniałe zwierzęta do adopcji, a opłata nie jest wysoka. Adoptując kota w schronisku, możesz uratować mu życie, a jednocześnie przyczynić się do zmniejszenia nadpopulacji.

Kiedy kotka jest już w odpowiednim wieku, należy koniecznie poddać ją zabiegowi kastracji. Najlepiej jest poddać kastracji kota, nawet jeśli ma on pozostać zwierzęciem domowym. Jeśli jednak Twoja kotka została wysterylizowana, nie musisz się o to martwić.

Twój kot może nie przybiegnie na twoje zawołanie, ale większość kotów lubi się przytulać na swoich warunkach i w swoim czasie. Koty uwielbiają pieszczoty głowy i grzbietu. Nie wszystkie koty lubią masowanie brzuszków, więc bądź ostrożny. Spędzanie czasu z kotem będzie źródłem niezapomnianych wspomnień, na które będziesz mógł kiedyś spojrzeć.

Niedroga gumowa mata powitalna pomaga utrzymać kocie jedzenie z dala od podłogi. Jest to również świetne narzędzie, które powstrzyma kota przed wynoszeniem żwirku z kuwety. Czarne gumowe maty kosztują około trzech dolarów w sklepach dla dolarowców. Na jednej połóż talerz z kocim jedzeniem, a na drugiej kuwetę.

Kiedy przenosisz kota z jednego domu do drugiego, pamiętaj, aby przenosić go jako ostatniego. Przygotuj spokojne pomieszczenie ze znajomymi przedmiotami dla kota. Pozostaw kota w tym pomieszczeniu w ciszy przez dzień lub dwa. Odwiedzaj i karm kota w tym pomieszczeniu. Po kilku dniach kot może zwiedzić pozostałą część domu.

Zwracaj uwagę na wczesne sygnały ostrzegawcze dotyczące problemów zdrowotnych u kotów. Koty zazwyczaj dają sygnały ostrzegawcze, jeśli zmagają się z problemami zdrowotnymi. Do typowych oznak, na które należy zwracać uwagę, należą: zmiana nawyków żywieniowych, zmiana nawyków snu, brak możliwości właściwej pielęgnacji, zmiana nawyków żywieniowych, zmiana nawyków snu, depresja, kichanie, wzmożone pragnienie, łzawienie oczu, zmiana zachowania, chowanie się i wymioty. Jeśli u zwierzęcia wystąpią takie objawy, należy natychmiast zabrać je do weterynarza. Im szybciej je zabierzesz, tym lepiej.

Kluczem do zapewnienia rozrywki kociętom jest prostota. Większość kotów uwielbia te same małe gry i gesty, podczas gdy inne koty są niezwykle wyjątkowe i mają swoje własne pomysły na zabawę. Jeśli nie chcesz, aby Twój kotek wyrósł na zrzędliwego, starego futrzaka, pozwól mu się bawić i to tak, jak na kociaka przystało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *