Niezbędne porady i wskazówki dotyczące opieki nad kotem

0
kot

Kot może być wspaniałym zwierzęciem domowym. W końcu nie trzeba ich wyprowadzać na spacer, nie lubią kąpieli i zdają się same o siebie dbać. Są jednak pewne rzeczy, które musisz dla nich zrobić, mimo że one same mogą tak nie myśleć. Oto kilka wskazówek, które możesz zastosować, aby zapewnić swojemu kotu wspaniałe życie.

Stwórz ciepłe legowisko dla kota wychodzącego na zewnątrz lub zdziczałego, wykładając pudełko po bananach grubą warstwą gazety. Wytnij kawałek folii Mylar, tak aby pasował do dna pudełka. Na wierzchu połóż kolejną warstwę gazety. Dodaj ciepły koc. Umieść całe pudełko w psiej budzie lub pod gankiem, gdzie nie będzie mogło zamoknąć.

Twój kot może nie przybiec na Twoje zawołanie, ale większość kotów lubi się przytulać na swoich warunkach i w swoim czasie. Koty uwielbiają, gdy głaszcze się ich głowy i grzbiety. Nie wszystkie koty lubią głaskanie po brzuszku, więc bądź ostrożny. Spędzanie czasu ze swoim kotem będzie źródłem niezapomnianych wspomnień, na które będziesz mógł kiedyś spojrzeć.

Jeśli właśnie masz kota, musisz od razu zabrać go do weterynarza, zwłaszcza jeśli jest to kot zdziczały lub kociak. Kocięta rodzą się z pasożytami i potrzebują zastrzyków i leków, aby się ich pozbyć. Zdziczałe koty mogą przenosić choroby. Dlatego tak ważne jest, aby natychmiast poddać je badaniom.

Utrzymuj kota w zdrowiu i dbaj o to, aby nie chorował na grypę, wprowadzając mu zróżnicowaną dietę. Zawsze kupuj kilka różnych marek karmy i zmieniaj je. W ten sposób Twój kot przyzwyczai się do próbowania i akceptowania nowych smaków. Jeśli jedna marka karmy zostanie wycofana z rynku, zawsze będziesz miał do wyboru wiele innych, możliwych do zaakceptowania.

Poddaj kota zabiegowi kastracji lub sterylizacji. Nadmierna populacja zwierząt domowych jest coraz większym problemem – każdego roku miliony bezdomnych kotów i kociąt poddawanych jest eutanazji. Poza problemem zbyt dużej liczby kociąt i niewystarczającej liczby domów, niekastrowane koty mogą mieć wiele problemów behawioralnych. Kocury, które nie zostały wysterylizowane w młodym wieku, często zaczynają rozpylać ciecz, aby zaznaczyć swoje terytorium, a kotki, którym pozwala się na ruję, nieustannie miauczą, próbując uciec w poszukiwaniu partnera. Kocięta mogą zacząć się rozmnażać już w wieku 4 miesięcy, dlatego jak najszybciej poddaj swojego nowego kociaka zabiegowi kastracji lub sterylizacji.

Twój kot może nie myśleć, że Cię potrzebuje, ale tak właśnie jest. Jeśli skorzystasz z porad zawartych w tym artykule, możesz sprawić, że staniesz się jeszcze bardziej potrzebny. Te wskazówki pomogą utrzymać Twojego kota w zdrowiu i szczęściu, więc wypróbuj każdą z nich. Możesz nawet poszukać dalszych wskazówek, aby Twój kot miał jak najlepsze życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *