Najlepsze sposoby opiekowania się kotem domowym

0
koty

Być może w przeszłości wychowałeś już jakieś zwierzę. Być może nawet powiedziałeś sobie, że nigdy nie wychowasz kolejnego zwierzaka, ale nigdy nie jest za późno, aby spojrzeć w przyszłość i adoptować samotnego kociaka. Adopcja kotów w lokalnym schronisku pomaga im pozbyć się zwierząt z ulicy i zapewnić im zdrowy dom. Podczas wizyty w lokalnym schronisku powinieneś pamiętać o kilku kluczowych pytaniach.

Zapewnij swojemu kotu zajęcie, wykonując własne zabawki do zabawy. Z miękkiej bawełnianej liny utnij odcinek o długości około dwóch stóp. Zawiąż węzeł na jednym końcu. Zawiąż kolejny węzeł około 3 cale od przeciwległego końca. Rozwiąż linę poniżej tego węzła. Przymocuj linę do oparcia krzesła kuchennego, aby kot mógł się nią bawić.

Dbaj o czystą kuwetę. Kot, podobnie jak Ty, z reguły nie korzysta z brudnej łazienki. Znajdź spokojne miejsce z dala od drogi, w którym może stać kuweta, i nie przestawiaj jej, jeśli nie jest to absolutnie konieczne. Kilka razy dziennie wyrzucaj stałe produkty. Pamiętaj o wyrzuceniu całego pudełka, umyciu go delikatnym detergentem i ponownym napełnieniu raz w tygodniu.

Utrzymuj kota w zdrowiu i dbaj o to, by nie chorował na raka, wprowadzając mu zróżnicowaną dietę. Zawsze kupuj kilka różnych marek karmy i zmieniaj je. W ten sposób Twój kot przyzwyczai się do próbowania i akceptowania nowych smaków. Jeśli jedna marka karmy zostanie wycofana z rynku, zawsze będziesz miał do wyboru wiele innych, możliwych do zaakceptowania.

Utrzymanie kota z dala od blatów kuchennych może być trudne. Jedną z rzeczy, które lubią, jest to, że lubią przebywać wysoko w górze. Możesz temu zaradzić, tworząc miejsce na górze, w którym koty będą mogły z przyjemnością spędzać czas. Jednym ze sposobów na powstrzymanie kotów przed ciągłym wskakiwaniem na blat jest zainstalowanie wieży dla kotów w pobliżu blatu.

Umieść kuwetę swojego kota w miejscu, które jest dla niego najbardziej akceptowalne. Kuweta powinna znajdować się poza miejscami o dużym natężeniu ruchu i w odpowiedniej odległości od miejsca, w którym kot spożywa posiłki. Dodatkowo nie popełniaj błędu, umieszczając ją w miejscu o słabej wentylacji, ponieważ w przeciwnym razie zapach stanie się przytłaczający. Dzięki temu zarówno Ty, jak i Twój kot będziecie zadowoleni.

Schroniska nie są jedynym źródłem adopcji lokalnych zwierząt. W gazetach lub w Internecie można znaleźć ogłoszenia, w których obywatele oferują koty, kocięta i wszystko inne za niewielkie lub żadne pieniądze. Często ludzie ci oddają zwierzęta za darmo w nadziei, że znajdą one dobry dom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *