Zostań ekspertem w dziedzinie ogrodnictwa dzięki poniższym wskazówkom

0
ogród

Jeśli szukasz sposobu na upiększenie swojego domu, ogrodnictwo to świetny wybór! Jeśli dodasz do swojego krajobrazu kwiaty, zieleń, a nawet warzywa z własnej uprawy, możesz sprawić, że Twój taras, patio lub podwórko będą wyglądać pięknie, bujnie i zachęcająco. Nawet jeśli jesteś początkujący, łatwo jest zacząć uprawiać to przyjemne hobby.

Wybór drzewa. Kupując drzewo rosnące w pojemniku, wyjmij je z doniczki i obejrzyj korzenie. Nie kupuj drzewa, które jest związane z doniczką i ma masę zatłoczonych korzeni, ani takiego, którego korzenie wyrastają z otworów w dnie doniczki. Upewnij się, że pojemnik został dokładnie podlany, i sprawdź, czy nie ma żółknących liści lub martwych gałęzi.

Żaden ogrodnik nie lubi pielenia, ale jest ono konieczne. Użycie włókniny przeciw chwastom może znacznie ułatwić pracę. Wystarczy ułożyć pasy tkaniny między rzędami, aby zaoszczędzić sobie wielu kłopotów. Może nie wygląda to tak ładnie, ale organizm na pewno to doceni.

Jeśli lubisz sadzić kwiaty, które wydzielają dużo zapachu, rozważ posadzenie ich w pobliżu domu. Jednym z powodów jest to, że możesz cieszyć się ich zapachem niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy na zewnątrz. Innym powodem jest to, że ciepło ścian domu może wzmocnić zapach kwiatów, dzięki czemu staną się one bardziej aromatyczne.

Jeśli w ogrodzie znajduje się oczko wodne, należy pamiętać o jego pielęgnacji przez cały rok. Aby utrzymać staw w zdrowiu, należy zadbać o to, aby woda była czysta i aby nie przejęły jej rośliny. Pamiętaj, że przy odpowiedniej równowadze światła, tlenu i powietrza rośliny wodne i dzikie zwierzęta będą się dobrze rozwijać.

Stwórz w swoim ogrodzie odpowiedni nastrój. Podobnie jak w przypadku projektowania wnętrz, jednym z najbardziej ekscytujących aspektów projektowania ogrodu jest wykorzystanie kolorów do stworzenia nastroju lub wrażenia. Używaj delikatnych błękitów i fioletów, aby uzyskać chłodną i kojącą atmosferę, żółci, aby dodać sobie otuchy, oraz czerwieni i pomarańczy, aby wywołać emocje. Jeśli nie czujesz się pewnie przy wyborze kolorów, wybierz rośliny o szarozielonych lub srebrzystych liściach, które będą współgrać z kwiatami. Będą one pełnić rolę „bufora” między niepasującymi do siebie kolorami i połączą różne schematy kolorystyczne.

Stosując się do tych prostych wskazówek, możesz stworzyć swój ogród, wybierając zaledwie kilka odpornych i łatwych do wyboru roślin. Pomoże to zaimponować znajomym, przyjaciołom i sąsiadom swoją wiedzą ogrodniczą. W miarę rozwoju umiejętności można przejść do bardziej wymagających rodzajów roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *