Zatrudnienie: wszystko, co musisz wiedzieć

0
praca

Szukanie pracy może być trudne. Jest wiele ofert pracy i wydaje się, że pracodawcy chcą, aby ludzie byli idealni. Tak nie jest, trzeba tylko myśleć o całym procesie w taki sam sposób, jak oni. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci myśleć o zatrudnieniu w sposób, który zapewni Ci świetną pracę.

Szukając pracy, dobrze jest wyznaczać sobie cele na cały tydzień. Należy opracować harmonogram i dążyć do wykonania określonej liczby czynności związanych z poszukiwaniem pracy w każdym tygodniu. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zachować organizację i zwiększysz swoje szanse na odbycie większej liczby rozmów kwalifikacyjnych.

Zawsze ubieraj się tak, aby zrobić wrażenie. Jeden dzień niechlujnego wyglądu w pracy może wywołać długotrwałe wrażenie. Upewnij się, że Twoje ubranie jest odpowiednio dopasowane, zawsze czyste i wyprasowane. Pamiętaj również o zachowaniu odpowiedniej higieny oraz o tym, aby Twoje włosy były ułożone i przycięte. Trzymanie się tej zasady zapewni, że zawsze będziesz robić dobre wrażenie.

Po rozpoczęciu rozmowy kwalifikacyjnej należy się upewnić, że rozmówca mocno uścisnął dłoń. Jest to ważne, ponieważ dzięki temu rozmówca odniesie pierwsze wrażenie, a Ty pokażesz, że nie żartujesz. Słaby lub miękki uścisk dłoni pokazuje, że jesteś zdenerwowany i niepewny siebie.

Nie należy tracić czasu na składanie podań o pracę, które nie znajdują się na liście preferowanych stanowisk. Może się zdarzyć, że dostaniesz jedną z tych prac, ale nie będziesz z niej zadowolony, ponieważ nie jest to miejsce, w którym chciałbyś się znaleźć. Im bardziej kochasz swoją pracę, tym bardziej prawdopodobne jest, że będziesz w niej lepszy.

Bądź przygotowany do walki o podwyżkę, na którą zasługujesz. Śledź, co wnosisz do firmy w ciągu roku, abyś mógł przedstawić swoje racje, gdy nadejdzie odpowiedni moment. Twój szef będzie Cię za to szanował i może to łatwo doprowadzić do znacznie większej podwyżki niż ta, którą otrzymałbyś w innym przypadku.

Nie używaj osobistego adresu e-mail do poszukiwania pracy. Jest ku temu kilka powodów. Pierwszym z nich jest to, że niektóre portale z ofertami pracy sprzedają Twój adres e-mail do celów spamu, więc po zakończeniu pracy należy go wyrzucić. Po drugie, możesz przypadkowo wysłać wiadomość do całej swojej książki adresowej, która może okazać się prywatna.

Jeśli chcesz mieć dobrą pracę, musisz przejść przez ten czasami nieprzyjazny proces. Jednak teraz, po przeczytaniu tego artykułu, masz narzędzia, których potrzebujesz, aby naprawdę przejąć kontrolę. Skorzystaj z podanych wskazówek, aby poprawić swój życiorys i zacząć prowadzić rozmowy kwalifikacyjne, które zaowocują zatrudnieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *