Wskazówki, jak radzić sobie z alergią

0
alergia

Reakcje alergiczne zdrowego organizmu są normalną reakcją na obce substancje. Czasami mechanizm ten reaguje nadmiernie, co prowadzi do sytuacji, w której dana osoba jest uczulona na codzienne czynniki drażniące. Jeśli masz alergie, możesz znaleźć pomoc, czytając ten artykuł i wykorzystując zawarte w nim informacje, aby zminimalizować lub wyeliminować nadmierną reakcję organizmu na alergeny.

Czy wiesz, że te kapryśnie nazwane „króliczki kurzu” to tak naprawdę mieszanina przerażających substancji, takich jak sierść i sierść zwierząt domowych, roztocza, ich odchody, a nawet części owadów? To ataki alergii, które tylko czekają, aby się wydarzyć! Pozbywaj się ich codziennie, używając miotły lub odkurzacza.

Obniż swój poziom stresu. Stres może w znacznym stopniu przyczyniać się do powstawania alergii, a nawet wydłużać czas trwania ataków znacznie ponad normę. Jeśli cierpisz na alergie, postaraj się zminimalizować poziom stresu lub znajdź sposób, aby skutecznie wyeliminować go ze swojego dnia. Zmniejszenie stresu będzie miało pozytywny wpływ na twoje dokuczliwe alergie.

Ogranicz ilość dywanów, które masz w domu. Mogą one gromadzić kurz, brud, pyłki, sierść zwierząt domowych i inne alergeny. Jeśli masz w domu dywaniki, upewnij się, że można je prać. Możesz to robić co tydzień podczas sprzątania domu.

Kiedy stale walczysz z alergiami, opłaca się poświęcić trochę więcej czasu na sprzątanie miejsc, w których mieszkasz, pracujesz i bawisz się. Na przykład, powinieneś regularnie przecierać wszystkie powierzchnie, których często dotykasz, takie jak klawiatury, blaty, gałki drzwi i urządzenia. Zmniejsza to ilość alergenów, z którymi stykasz się na co dzień.

Jeśli masz alergię, nie zostawiaj otwartych okien, bez względu na to, gdzie jesteś. Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy w samochodzie, trzymaj okna zamknięte i włącz klimatyzację. Pozostawienie otwartych okien pozwala na przedostanie się do środka czynników wywołujących alergie. Co oczywiście będzie przeszkadzać Twoim alergiom.

Poznaj rośliny zewnętrzne, na które jesteś uczulony i sprawdź kalendarz! Powinieneś znać te informacje, aby móc planować zajęcia na świeżym powietrzu. W ten sposób możesz zaplanować, w jakie dni powinieneś zażyć lek na alergię lub spakować go ze sobą na cały dzień.

Teraz, gdy nadeszła wiosna, możesz być narażony na działanie pyłków roślin na zewnątrz i pleśni w pomieszczeniach spowodowanych nadmiarem wilgoci w powietrzu. Wykorzystaj informacje zawarte w tym artykule, aby pomóc sobie z tym irytującym problemem. Dzięki tym wskazówkom można przyjemnie spędzać czas na świeżym powietrzu, wykonując prace w ogrodzie, a może nawet sadząc nowe kwiaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *