Proste porady dotyczące gry w piłkę nożną

0
piłka nożna

Gra w piłkę nożną może być zabawa, ale czuje się jeszcze lepiej, aby być zwycięzcą w nim. Wszyscy gracze chcą mieć lepsze umiejętności, dlatego praktyka jest tak ważną częścią gry. Nauka wskazówek i sztuczek od ekspertów to świetny sposób, aby stać się lepszym graczem, więc oto niektóre z tych pomocnych wskazówek, aby stać się częścią zwycięskiej drużyny.

Nawet jeśli sprzęt piłkarski jest bardzo drogie, trzeba go, aby być całkowicie bezpieczne podczas gry. Jeśli kupisz sub-par sprzęt, lub jeśli nie kupić coś, czego potrzebujesz, może się zranić. Rachunki za szpital będą kosztować o wiele więcej niż koszt porządnego sprzętu.

Ćwicz ochronę piłki nożnej przed przeciwnikami. Użyj swojego ciała jako bariery między piłką a przeciwnikiem. Utrzymuj kontrolę nad piłką, kopiąc ją wewnętrzną częścią stopy. Ćwicząc, próbuj dryblować piłką w kwadracie, podczas gdy przeciwnik stara się ją od Ciebie oderwać.

Możesz odrzucić obrońcę, dryblując w kierunku przeciwnym do tego, w którym chcesz iść. Obrońca będzie szedł z Tobą, a potem możesz go zgubić, szybko zmieniając stronę. W ten sposób można łatwo obejść obrońcę.

Oszukuj przeciwników, powtarzając kilka schematów. Dzięki temu obrona będzie miała trochę przewagi. Jednak potem możesz ich zmylić, podając w przeciwnym kierunku.

Jeśli grasz na pozycji bramkarza, rozmawiaj z obrońcami, szczególnie podczas ataków narożnych. Jeśli widzisz napastnika z boku bramki, najlepiej ustaw się przy samym słupku, stojąc tak wysoko, jak to tylko możliwe. Na wszelki wypadek upewnij się, że obrońca osłania środkową strefę boiska.

Przy oddawaniu strzału pamiętaj, że szerszy strzał jest lepszy niż wyższy. Szerokie strzały powodują, że bramkarz musi się naprawdę rozciągnąć. Jeśli uda Ci się oddać szeroki strzał, który jest blisko ziemi, najprawdopodobniej zdobędziesz bramkę, ponieważ bramkarz będzie musiał się rozciągnąć i nie będzie miał dobrej kontroli nad swoim ciałem.

Teraz, gdy poznałeś już kilka nowych wskazówek, które pomogą Ci w grze, podziel się nimi z kolegami z drużyny. Następnie wejdź na boisko i zacznij ćwiczyć tak często, jak tylko potrafisz. Najlepszą wskazówką jest ćwiczenie, ćwiczenie, ćwiczenie. Teraz masz nowe umiejętności, które możesz wypróbować, aby być najlepszym, jakim możesz być.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *