Czy piłka nożna jest Twoim celem? Musisz to przeczytać

0
piłka nożna

Gra w piłkę nożną to świetny sposób, aby dobrze się bawić i uzyskać w formie. Czy grałeś w piłkę nożną od lat lub dopiero zaczynasz, zawsze jest coś nowego, aby dowiedzieć się o grze. Czytaj dalej, aby uzyskać kilka wskazówek i trików, które mogą poprawić swoją grę i uczynić cię lepszym graczem.

Nie próbuj wrzucać piłki do bramki, jeśli nie jesteś na optymalnej pozycji. Poszukaj kolegi z drużyny, który jest gotowy do pomocy, gdy pole gry nie jest otwarte. Podawaj do nich piłkę, a nie biegnij sam w kierunku bramki.

Komunikacja jest integralną częścią gry w piłkę nożną. Musisz komunikować się z kolegami z drużyny, aby dać im znać, kiedy chcesz otrzymać piłkę. Mów kolegom z drużyny, co się dzieje na boisku. Zawodnik, który stara się kontrolować piłkę, może nie zauważyć zawodnika z przeciwnej drużyny, który nadchodzi od tyłu.

Wszystkie ćwiczenia na świecie nie pomogą Ci w grze, jeśli nie będziesz miał fizycznej wytrzymałości, aby rozegrać cały mecz. Opracuj program biegania lub treningu cardio, który pozwoli Ci zbudować wytrzymałość. Łatwiej będzie Ci grać na boisku, gdy nie będziesz wyczerpany.

Ćwicz podania, ustawiając dwa małe pachołki w odległości ok. 1 stopy od siebie. Kopanie piłki przez przeszkody pomoże Ci nauczyć się podawać między przeciwnikami i podawać ją do kolegi z drużyny. W miarę doskonalenia techniki podania możesz wykonywać dłuższe podania i przesuwać pachołki bliżej siebie.

Podając piłkę, pamiętaj, aby pięta była skierowana w dół, a palce stóp do góry. Dzięki temu możesz używać stopy jak puttera. Ćwicząc często tę technikę, szybko stanie się ona naturalna, gdy przyjdzie czas na podanie piłki do kolegi z drużyny podczas prawdziwego meczu.

Na boisku należy nosić odpowiednie obuwie. Knagi piłkarskie i buty do golfa nie wystarczą. Noszenie niewłaściwego obuwia zwiększa prawdopodobieństwo zrobienia krzywdy sobie lub innemu zawodnikowi.

Bardzo ważne jest, aby przed grą w piłkę zjeść lekki posiłek, ale pamiętaj, aby nie był on zbyt ciężki. Posiłek powinien zawierać dużo węglowodanów i powinien być zjedzony kilka godzin przed wyjściem na boisko do gry.

Teraz, gdy przeczytałeś ten artykuł, możesz zacząć korzystać z tych wskazówek, aby stać się lepszym graczem w piłkę nożną. Kiedy grasz w piłkę nożną, dołączasz do milionów innych ludzi na całym świecie, którzy również kochają tę grę. Następnym razem, gdy będziesz grał w piłkę nożną, pamiętaj o radach, które tu przeczytałeś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *