Porady, jak radzić sobie z alergią na co dzień

0
alergia

Czy niektóre pory roku są dla Ciebie bardziej przyjemne niż inne? Dawniej osoby cierpiące na alergie sezonowe nie miały wiele możliwości walki z objawami, a przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach było jedną z jedynych rzeczy, które mogły zrobić, aby sobie ulżyć. Jednak te czasy już dawno minęły!

Jeśli musisz pracować, prowadzić samochód lub w inny sposób funkcjonować przez cały dzień, trzymaj się z dala od leków alergicznych, które wywołują senność. Obecnie dostępnych jest wiele preparatów o mniejszej senności, takich jak loratadyna. Leki te zapewniają bezpieczniejszy sposób kontrolowania objawów w dniach, w których nie można się zdrzemnąć w środku popołudnia.

Należy śledzić prognozy dotyczące pylenia roślin i odpowiednio je zaplanować. Jeśli masz dostęp do Internetu, wiele popularnych stron z prognozami pogody posiada sekcję poświęconą prognozom alergii, zawierającą zarówno jakość powietrza, jak i liczbę pyłków. W dni, w których liczba pyłków będzie wysoka, trzymaj okna zamknięte i ogranicz przebywanie na świeżym powietrzu.

Jeśli cierpisz z powodu dokuczliwych alergii, nie używaj sznurka do suszenia bielizny. Choć przyjemnie jest mieć naturalny zapach ubrań suszonych na zewnątrz przez wiatr i słońce, to jednak będzie tam również mnóstwo pyłków wywołujących kichanie. Dlatego, kiedy tylko możesz, używaj suszarki elektrycznej!

Możesz łatwiej poradzić sobie z alergiami, jeśli wyeliminujesz dywany i wykładziny z przestrzeni życiowej. Dywany i wykładziny zbierają roztocza kurzu, pyłki i sierść zwierząt domowych, które mogą podrażniać alergie. Postaraj się zainstalować podłogi, które można z łatwością myć i zamiatać.

Unikaj suszenia ubrań lub pościeli, jeśli cierpisz na alergie, szczególnie wiosną. Zapach i wrażenie świeżego, suszonego na linii prania może być przyjemne. Może również sprawić, że staniesz się nieszczęśliwy, gdy przyniesiesz do domu pyłki z zewnątrz. Używaj suszarki do ubrań, gdy poziom pyłków jest najwyższy.

Ilość sierści i sierści zwierząt domowych wytwarzanych przez psy i koty w pomieszczeniach jest ogromna i trafia na dywan, meble i do powietrza. W większości przypadków, zwykłe odkurzanie lub ścieranie kurzu nie wystarcza do usunięcia wystarczającej ilości alergenów zwierząt domowych, aby dom był odpowiedni dla osób uczulonych na te zwierzęta. Nawet przy zastosowaniu zastrzyków dla alergików, ten rodzaj alergii najlepiej jest zwalczać trzymając zwierzęta domowe na zewnątrz przez większość czasu.

Jeśli zmagasz się z alergiami sezonowymi, masz do dyspozycji wiele różnych opcji radzenia sobie z objawami. Ponieważ alergie u każdego są inne, niektóre z opisanych powyżej metod mogą być dla Ciebie mniej lub bardziej pomocne i może się okazać, że wypróbowanie kilku metod jednocześnie jest najlepszym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *