Oto kilka sekretów skutecznego prowadzenia bloga!

0
blog

Niezależnie od tego, czy chcesz podzielić się swoją wiedzą na temat ulubionego hobby lub tematu, czy też chcesz pomóc swojej firmie nawiązać kontakt z klientami, blogowanie to internetowa ścieżka rozwoju dla każdego. Nie musisz być guru technicznym ani specjalistą od Internetu. Istnieją narzędzia, dzięki którym założenie i prowadzenie własnego bloga jest niezwykle proste. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak.

Wykorzystaj Twitterfeed, aby zwiększyć zainteresowanie Twoimi najbardziej aktualnymi wpisami na Twitterze. Należy jednak pamiętać, że nie wystarczy korzystać z Twitterfeed. Bycie prawdziwą osobą na Twitterze to pierwsza rzecz, którą powinieneś zrobić ponad wszystko. W przeciwnym razie Twitterfeed nie pomoże Ci.

Tytułuj swoje wpisy, aby przyciągnąć uwagę czytelnika. Nikt nie będzie czytał wpisu z kiepsko skonstruowanym i nudnym tytułem. Tytuł jest przecież tym, co przyciąga wzrok czytelnika do wpisu. Bez wyróżniającego się tytułu strona byłaby po prostu długim, nudnym zbiorem różnych słów.

Upewnij się, że Twoje posty nie wywołują u czytelników reakcji typu „To jest za długie, więc nie przeczytałem”. Badania wykazują, że ludzie szybciej przestają zwracać uwagę na to, co czytają w sieci, niż na to, co czytają w druku. Z tego powodu staraj się, aby posty nie przekraczały 300 słów. Niektóre typy wpisów, takie jak artykuły naukowe, nie cierpią na tę stratę uwagi tak bardzo jak inne, więc znaj swoją publiczność.

Upewnij się, że Twoje wpisy na blogu mają odpowiednią strukturę, aby ułatwić ich skanowanie. Używaj list, znaczników nagłówka i innych elementów. Pamiętaj o tym, że przeciętny czytelnik nie będzie chciał czytać długich zdań i akapitów. Dlatego powinieneś tworzyć je jak najkrótsze i jak najbardziej treściwe.

Spraw, aby Twój blog sprawiał wrażenie przyjaznego i ciepłego dla odwiedzających. Odpowiadaj na komentarze, które ludzie zostawiają, a to oznacza więcej niż tylko podziękowanie im, staraj się prowadzić prawdziwe rozmowy. Jeśli uda Ci się nawiązać relację z czytelnikami, będą oni bardziej lojalni wobec Ciebie i chętniej będą do Ciebie wracać.

Widzisz, to proste! Dzielenie się swoimi słowami, zdjęciami i filmami za pośrednictwem bloga nigdy nie było łatwiejsze, a dodatkowo sprawi Ci to wiele radości i satysfakcji. Kiedy już zaczniesz, będziesz cieszyć się z reakcji czytelników i z niecierpliwością oczekiwać na rozwój swojej grupy odbiorców. Powyższe sugestie pomogą Ci zacząć, ale to od Ciebie zależy, czy zrobisz pierwszy krok. Bloguj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *