Strategie ubezpieczeniowe: Rzeczy, które możesz zrobić, aby uzyskać więcej od firmy ubezpieczeniowej

0
ubezpieczenie

Poniższe wskazówki wyjaśnią różnice między różnymi rodzajami ubezpieczeń, a także podpowiedzą, jak znaleźć atrakcyjne ceny. Nie można pozwolić sobie na zbyt duże wydatki na ubezpieczenie, ale z pewnością można poświęcić trochę czasu na zdobycie wiedzy na temat ubezpieczeń. Wyedukowany klient będzie dokonywał znacznie lepszych wyborów.

W dzisiejszych czasach można ubezpieczyć prawie wszystko. Jeśli masz antyk lub pamiątkę rodzinną, o której wiesz, że ma dużą wartość, możesz wykupić polisę ubezpieczeniową na ten konkretny przedmiot na wypadek jego uszkodzenia, zagubienia lub kradzieży. Nie zastąpi to przedmiotu o wartości sentymentalnej, ale nieco złagodzi ból.

W przypadku roszczeń ubezpieczeniowych należy samodzielnie zebrać jak najwięcej ofert. Pozwoli to na obronę własnej pozycji w konfrontacji z rzeczoznawcą ubezpieczeniowym, a także zapewni uczciwą wycenę. Jeśli dojdzie do dyskusji, należy spokojnie skonfrontować się z rzeczoznawcą i założyć, że nie próbuje on nas oszukać.

Aby upewnić się, że ubezpieczenie zapewnia pokrycie, za które płacimy, należy porozmawiać z agentem przy dokonywaniu większych zakupów. Większość polis ubezpieczeniowych ma limity dla pojedynczych przedmiotów. Jeśli kupisz nowy pierścionek o wartości 5 000 $, być może będziesz musiał dodać rozszerzenie, aby w pełni pokryć jego koszt.

Podczas podróży zawsze warto rozważyć zakup ubezpieczenia wraz z pakietem. Kosztuje to tylko kilka dolarów więcej, a zapewnia ochronę w razie wypadku lub nieoczekiwanego zdarzenia. Lepiej jest być bezpiecznym niż żałować, a nie chcesz przecież stracić.

Warto rozważyć zakup ubezpieczenia mieszkania dla najemcy. Z pewnością posiadasz cenne przedmioty i inne rzeczy osobiste, które w razie czego trzeba będzie wymienić na własny koszt. W takim przypadku należy wykupić polisę ubezpieczeniową mienia osobistego, która obejmie ochroną ubezpieczeniową posiadane przez nas rzeczy i przedmioty wartościowe.

Jeśli prowadzisz małą firmę, upewnij się, że masz wszystkie możliwości ubezpieczenia. Należy porozmawiać z agentem ubezpieczeniowym na temat zakresu ochrony zapewnianej przez ubezpieczenie biznesowe i rozważyć dodanie dodatkowych ubezpieczeń lub dodatków do polisy w celu zapewnienia dodatkowej ochrony w zależności od konkretnej sytuacji i potrzeb.

Mamy nadzieję, że rozumiemy, dlaczego wybór dobrego ubezpieczenia jest kwestią edukacji. Należy przeprowadzić dodatkowe badania na temat rodzaju polisy, która naszym zdaniem jest najlepsza dla nas i dowiedzieć się, które firmy oferują nam takie pokrycie, jakiego oczekujemy. Zastosuj te wskazówki, a powinieneś być odpowiednio zabezpieczony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *