Masz problemy z grą wideo? Wypróbuj te proste wskazówki i sztuczki!

0
rozrywka

Jeśli masz dzieci, które grają w gry wideo, to wiesz, jak trudno jest odciągnąć je od telewizora. Ich oczy mogą być przyklejone do ekranu przez wiele godzin, gdy grają w swoje ulubione gry. Jeśli potrzebujesz pomocy w regulowaniu czasu spędzanego przez dzieci przy grach wideo, w poniższym artykule znajdziesz kilka wskazówek.

Nie wierz na słowo dziecku, czy dana gra jest dla niego odpowiednia, czy nie. Jeśli gra jest oznaczona literą M dla dorosłych, zazwyczaj istnieje ku temu dobry powód. Odrób pracę domową na temat nowej, gorącej gry, o którą prosi Twoje dziecko. Zanim wydasz na nią pieniądze, upewnij się, że jest to coś, w co chcesz, aby grało.

Zachowaj ostrożność, pozwalając dziecku grać w gry wideo online, zwłaszcza w gry z dźwiękiem na żywo. Na takich kanałach może być używany wulgarny język, a także może występować wiele zachowań związanych z zastraszaniem. Na takich czatach mogą też grasować drapieżcy. Wiedz, co robi Twoje dziecko i monitoruj takie czaty, aby je chronić.

Daj szansę muzyce w grze. Jeśli jednak po jakiejś godzinie będzie Cię ona denerwować, nie bój się wyciszyć telewizora lub komputera i włączyć własną muzykę. W ten sposób gra będzie o wiele przyjemniejsza i mniej prawdopodobne, że od grania będzie Cię boleć głowa.

Poszukaj pomocy w Internecie. Niemal każda gra ma swój własny legion oddanych fanów, z których wielu spędza niezliczone godziny na tworzeniu szczegółowych map i przewodników. Istnieją też fora, na których można porozmawiać w cztery oczy z innymi graczami. Skorzystaj z tej kopalni złota, a w końcu będziesz mógł przejść poziom, na którym utknąłeś na długie lata.

Granie w gry wideo to świetny sposób na relaks po ciężkim dniu w pracy lub w szkole. Nie pozwól, aby trudny poziom w grze wideo odciągnął Cię od tego relaksującego zajęcia. Nawet najbardziej doświadczeni gracze czasami potrzebują kodu, aby pomóc przejść przez wyjątkowo trudny poziom. W Internecie można znaleźć świetne strony z kodami cheatowymi i poradnikami strategicznymi do różnych gier wideo.

Gry wideo są przyjemnym zajęciem dla dzieci, ale tylko w małych dawkach. Stosując się do wskazówek zawartych w tym artykule, łatwiej będzie odciągnąć je od telewizora. Odrobina regulacji czasu jest bardzo przydatna, więc wykorzystaj ją do ograniczenia czasu spędzanego przez dzieci przy grach wideo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *