Chcesz zostać ekspertem ds. podróży? Przeczytaj to

0
podróże

Nie ma znaczenia, czy podróżujesz lokalnie, czy za granicę – w obu przypadkach istnieje taki sam potencjał zabawy i stresu. Poniższy artykuł ułatwi Ci realizację planów podróży.

Zawsze zabieraj ze sobą osobisty zestaw zatyczek do uszu. Niezależnie od tego, czy chodzi o płaczące dziecko dwa rzędy przed Tobą, czy o irytującą osobę siedzącą obok Ciebie, która chce omówić swój sen z ostatniej nocy o katastrofie samolotu, zawsze warto mieć sposób na zagłuszenie tego obcego hałasu.

Miej w torebce lub kieszeni płyn do dezynfekcji rąk. Podczas podróży warto mieć przy sobie płyn do dezynfekcji rąk. Jeśli zużywasz go dużo, rozważ zakup małych buteleczek wielokrotnego użytku. Kup jedną z większych butelek płynu do dezynfekcji rąk i po prostu napełniaj małą butelkę wielokrotnego użytku.

Aby zaoszczędzić pieniądze podczas rezerwacji biletów lotniczych, sprawdź ceny w obie strony – nawet jeśli chcesz lecieć tylko w jedną stronę. Dzięki dziwnej polityce linii lotniczych, czasami zakup biletu w obie strony do wybranego miejsca jest tańszy niż lot w jedną stronę. W takiej sytuacji można przynajmniej zaoszczędzić pieniądze, kupując bilet w obie strony i po prostu nie wykupując lotu powrotnego.

Przed wyjazdem z miasta upewnij się, że Twój plan taryfowy na telefon komórkowy jest ustawiony na połączenia krajowe. Jeśli zwykle korzystasz z planu regionalnego lub lokalnego, przejście na plan krajowy, nawet tylko na krótki czas, może uchronić Cię przed opłatami za roaming lub połączenia międzymiastowe.

Jeśli chcesz przywieźć ze sobą pamiątki, pamiętaj o zabraniu dodatkowej pustej walizki. Warto też wcześniej sprawdzić, czy nie obowiązują ograniczenia dotyczące niektórych produktów, np. alkoholu. Może się zdarzyć, że będzie można przywieźć do domu tylko określoną ilość jedzenia i napojów.

Jeśli podróżujesz z dziećmi, poproś je, aby zabrały ze sobą zabawki i gry na czas podróży. Gdy dzieci się nudzą, nie tylko będą Cię zamęczać ciągłymi pytaniami o to, kiedy dotrzesz do celu, ale także będziesz musiał robić więcej przerw na toaletę i fast-foody, ponieważ dzieci będą próbowały znaleźć sobie rozrywkę.

Nigdy nie umieszczaj na bagażu swojego adresu domowego. Wypełniając kartę informacyjną na bagażu, podaj adres swojej firmy. Jeśli nie masz adresu służbowego, zostaw puste pole. Jeśli zdarzy Ci się zostawić gdzieś bagaż, podaj swoje dane kontaktowe tylko pracownikom hotelu lub linii lotniczych.

Niezależnie od tego, dokąd się wybierasz, pamiętaj, aby przed wyjazdem przygotować plan podróży. Te wskazówki pomogą Ci sprawić, że podróż będzie przyjemna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *